20 Dolar Hikayesi

20 DOLAR HİHKAYESİ

 

20 dolar, 20 dolar hikayesi, güzel cevaplar

Bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlık bir banknotu göstererek başladı. 200 kişinin bulunduğu odada, 'Bu parayı kim ister?' diye sordu ve eller kalkmaya başladı. Konuşmacı 'Bu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazı şeyler yapacağım.' dedi. Parayı önce buruşturdu ve dinleyicilere hala bu parayı isteyen var mı, diye sordu, eller yine havadaydı... 

Bu sefer, konuşmacı 'Peki bunu yaparsam' dedi ve 20$'ı yere attı, onun üstüne bastı, ezdi, kirletti. Para şimdi pis ve buruşuktu, fakat eller yine havadaydı ve o parayı herkes istiyordu. 

Konuşmacı şöyle devam etti: 'Arkadaşlarım, burada çok önemli bir şey öğrendiniz; burada paraya ne yaptıysam hiç önemli değil. Onu yine de istiyorsunuz, çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi, o hala 20 dolar... Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötü hissederiz, fakat ne olduğu ya da ne olacağı önemli değil. Hiçbir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz ya da pis, hırpalanmış ya da kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir. 

Sizi sevenler sizin ne kadar değerli olduğunuzu her zaman bileceklerdir, hayatımızın değeri ne yaptığımız veya kimi tanıdığımızla değil, kim olduğumuzla alakalıdır.

..alıntı...

2018 reklam
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !